| Part Number | CX2045LNL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 798940 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | RF Transformer 1:1.414 0.5MHz to 1500MHz Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | RF Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CX2045LNL |
| Datasheet download |
| Part Number | CX2045LNL |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 3.81 x 3.81 x 2.79 mm |
| Operating Frequency | 0.5 to 1500 MHz |
| Turns Ratio | 1:1.414 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Replacement Part Number | PART-CX2045LNL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Anaren | RF Transformer 950 to 2150MHz Surface Mount Download PDF datasheet for B0922N7575AHF.pdf |
|
Pulse | RF Transformer 1:1 Surface Mount Download PDF datasheet for CX2156NL.pdf |
|
Anaren | RF Transformer 800MHz to 2600MHz Surface Mount Download PDF datasheet for BD0826J50200AHF.pdf |
|
ACX | Multilayer Chip Balun 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for BL1608-05K2450T LF.pdf |
|
Anaren | RF Transformer 1600MHz Surface Mount Download PDF datasheet for BD1631J50100AHF.pdf |
|
Pulse | RF Transformer 1:2.83 0.5MHz to 1500MHz Surface Mount Download PDF datasheet for CX2049LNLT.pdf |
|
Anaren | Ultra Low Profile 0805 Balun 6-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for BD2425J50200AHF.pdf |
|
Anaren | RF Transformer 2.3GHz to 2.6GHz Surface Mount Download PDF datasheet for BD2425N50ATI.pdf |
|
Pulse | RF Transformer 1:1 0.05MHz to 450MHz Surface Mount Download PDF datasheet for CX2041NL.pdf |
|
Anaren | RF Transformer 2300MHz to 2700MHz Surface Mount Download PDF datasheet for BD2327N50100AHF.pdf |