| Part Number | H5007NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 633440 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | H5007NL |
| Datasheet download |
| Part Number | H5007NL |
|---|---|
| Product Dimensions | 17.53 x 16 x 5.51 mm |
| Pin Count | 24 |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| MSL Level | 4 |
| Turns Ratio | 1:1 |
| Max Processing Temp | 245 |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Lead Style | Gull Wing |
| Product Depth | 16 mm |
| Product Height | 5.51 mm |
| Product Length | 17.53 mm |
| Replacement Part Number | PART-H5007NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | LAN DISCRETE XFOMER Download PDF datasheet for H5007BNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:2 1500Vrms 0.7Ohm 0.7Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for PE-68678NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1:1 3000Vrms 0.08Ohm Prim. DCR 0.072Ohm Sec. DCR Through Hole Download PDF datasheet for P0584NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1.1dB SMD Download PDF datasheet for H1102FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX5004NL.pdf |
|
Sumida | TRFM, 47UH, 30%, 3.5A, 188 215MOHM - |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:2 1:1 1500Vrms 0.8Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for TX1193NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1.5dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX1148.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 2CT:1 1500Vrms 0.7Ohm Prim. 1.1Ohm Sec. Through Hole Download PDF datasheet for FE8006-255.pdf |
|
Pulse | XFMER MDL,SIN,1:1,SM,TU NPB - |