| Part Number | H2019NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 268820 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 3.5Ohm Prim. DCR -1.2dB Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | H2019NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | H2019NLT |
|---|---|
| Max Processing Temp | 245 |
| Pin Count | 16 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Minimum Return Loss | -12@60MHz to 80MHz dB |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum DCR Primary Side | 3.5 Ohm |
| Maximum Insertion Loss | -1.2@1MHz to 100MHz dB |
| Product Dimensions | 12.7 x 7.11 x 5.97 mm |
| Minimum CMRR | -33@100MHz dB |
| Lead Style | Gull Wing |
| Minimum Crosstalk | -35@100MHz dB |
| Maximum Isolation Voltage | 1500 Vrms |
| MSL Level | 1 |
| Transformer Type | Power Over Ethernet Magnetics Transformer |
| Turns Ratio | 1:1 |
| Product Depth | 7.11 mm |
| Product Height | 5.97 mm |
| Product Length | 12.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-H2019NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1500Vrms -1.4dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX1234NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 0.2Ohm Prim. DCR 0.2Ohm Sec. DCR -2dB Surface Mount Download PDF datasheet for T-1485SNL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1:0.8 1:1:0.8 1500Vrms 1Ohm 1Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for TX1099NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX6096FNL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 0.65Ohm Prim.DCR 0.65Ohm Sec. DCR -1.2dB@100KHz Surface Mount Download PDF datasheet for HX5004ENL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 0.2Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for T8003NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 3.5Ohm Prim. DCR -1.4dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX2019NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H1200NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 2.7Ohm Prim. DCR 2.7Ohm Sec. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for TX1281.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for 100B-1003XT.pdf |