| Part Number | PE-65855NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 193060 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Transformer Misc 500Vrms 10.16 X 8.76 X 6.35mm Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-65855NL |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-65855NL |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 10.16 x 8.76 x 6.35 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Depth | 8.76 mm |
| Product Height | 6.35 mm |
| Product Length | 10.16 mm |
| Product Weight | 0.69 gram |
| Replacement Part Number | PART-PE-65855NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 0.75Ohm Prim DCR -1.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX2326FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:2 1:1 1500Vrms Surface Mount Download PDF datasheet for T1068NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -3dB -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H7137FNL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -2dB SMD Download PDF datasheet for HD8005FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:2.42 1:2.42 1500Vrms 0.7Ohm 0.7Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for T1137NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H5004NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1.4dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX5014NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX5020NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:1 2000Vrms 2.4Ohm 2.4Ohm Prim. DCR 2.4Ohm 2.4Ohm Sec. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for T5008NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1.2dB -1dB -3dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX5008FNLT.pdf |