| Part Number | H5007NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 321780 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | H5007NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | H5007NLT |
|---|---|
| Product Dimensions | 17.53 x 16 x 5.51 mm |
| Pin Count | 24 |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| MSL Level | 4 |
| Turns Ratio | 1:1 |
| Max Processing Temp | 245 |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Style | Gull Wing |
| Product Depth | 16 mm |
| Product Height | 5.51 mm |
| Product Length | 17.53 mm |
| Replacement Part Number | PART-H5007NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:2.4 1500Vrms 0.85Ohm 0.85Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for T1144NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1650Vrms -1.5dB@1MHz to 50MHz Surface Mount Download PDF datasheet for HM1225NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1.1dB SMD Download PDF datasheet for HX1260FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H5120NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 0.65Ohm -1.2dB SMD Download PDF datasheet for HX5120NL.pdf |
|
Bourns | BNSPT61003EL Download PDF datasheet for PT61003EL.pdf |
|
Pulse | XFMER MDL,SIN,1:1,SM,TU NPB - |
|
BEL | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for S558-5999-Z5-F.pdf |
|
Pulse | MDL,SIN,1GD,1:1,SMT,TU Download PDF datasheet for HX5181NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB SMD Download PDF datasheet for HX1188FNLT.pdf |