| Part Number | H5014FNLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 724930 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1.2dB Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | H5014FNLT |
| Datasheet download |
| Part Number | H5014FNLT |
|---|---|
| Max Processing Temp | 245 |
| Supplier Package | SMD |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Lead Style | L Lead |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 27.81 x 14.99 x 6.99 |
| Pin Count | 48 |
| Turns Ratio | 1:1/1:1 |
| MSL Level | 1 |
| Product Depth | 14.986 mm |
| Product Height | 6.985 mm |
| Product Length | 27.813 mm |
| Replacement Part Number | PART-H5014FNLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB SMD Download PDF datasheet for HX1188FNL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for PE-68026NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:2 1:1 1500Vrms Surface Mount Download PDF datasheet for T1068NL.pdf |
|
Pulse | TRANSFORMERS AUDIO & SIGNAL 10 100 PC CA Download PDF datasheet for H0009NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H5400NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX1294NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H1164NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1:1 3000Vrms 0.08Ohm Prim. DCR 0.072Ohm Sec. DCR Through Hole Download PDF datasheet for P0584NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for PE-68056NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX5200NL.pdf |