| Part Number | HX5201NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 860260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 1500Vrms 1dB Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HX5201NL |
| Datasheet download |
| Part Number | HX5201NL |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| MSL Level | 1 |
| Pin Count | 4 |
| Max Processing Temp | 245 |
| Product Dimensions | 14.73 x 17.27 x 10.67 mm |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Product Depth | 17.27 mm |
| Product Height | 10.67 mm |
| Product Length | 14.73 mm |
| Replacement Part Number | PART-HX5201NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1:2.42 1:2.42 1500Vrms 0.7Ohm 0.7Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for T1137NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX5008NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 0.65Ohm Prim.DCR 0.65Ohm Sec. DCR -1.2dB@100KHz Surface Mount Download PDF datasheet for HX5004ENL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for 100B-1003FXNLT.pdf |
|
BEL | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for S558-5999-Z5-F.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1.4dB Surface Mount Download PDF datasheet for H5012NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1.5dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX1148NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for H1197NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1.1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H1260NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX1294NL.pdf |