| Part Number | P0351NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 639760 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode Choke 1.47mH 35% 2.8A Tube |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | P0351NL |
| Datasheet download |
| Part Number | P0351NL |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 120 °C |
| Tolerance | 35 % |
| Product Dimensions | 19.56 x 17.02 x 9.91 mm |
| Type | Common Mode Choke |
| Package/Case | 19.56 X 17.02 X 9.91 |
| Product Depth | 17.02 mm |
| Product Height | 9.91 mm |
| Product Length | 19.56 mm |
| Replacement Part Number | PART-P0351NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 600nH 30% 100KHz Ferrite 17A Carrier T R Download PDF datasheet for CDEP134NP-0R6NC-H.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Wirewound 33uH 10% 1KHz Iron 7A Box Download PDF datasheet for PM2110-330K-RC.pdf |
|
Eaton | IND COM MOD 18.9 UH 10ASM - |
|
Eaton | Ind Power 100nH 15% 100KHz Ferrite 19A T R Download PDF datasheet for FP0404R1-R100-R.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Wirewound 39nH 5% 250MHz 35Q-Factor Alumina 600mA 0603 T R Download PDF datasheet for PM0603-39NJ-RC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Multilayer \u00b125% 2.2A 0402 T R Download PDF datasheet for BKP1005EM300-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 460mA T R Download PDF datasheet for SDR0403-680KL.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 320nH 20% 41A T R Download PDF datasheet for PA0513.321NLT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 1.2A T R Download PDF datasheet for P0770.682NLT.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 28A 6767 T R Download PDF datasheet for IHLP6767GZER5R6M11.pdf |