| Part Number | PA2891.321HLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 883270 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Bead Wirewound 320nH 10% 100KHz 45A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA2891.321HLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA2891.321HLT |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Package Dimensions | 13.7 x 12.95 x 8.08 mm |
| Inductance | 320 nH |
| Pin Count | 2 |
| Maximum DC Current | 45 A |
| Maximum DC Resistance | 242 uOhm |
| Rad Hard | No |
| Type | Power Bead |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Supplier Package | SMD |
| Package/Case | 13.7(Max) X 12.95(Max) X 8.08(Max) |
| Tolerance | 10 % |
| Product Depth | 12.95(Max) mm |
| Product Height | 8.08(Max) mm |
| Product Length | 13.7(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-PA2891.321HLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 9Q-Factor Ceramic 150mA 0402 T R Download PDF datasheet for AIMC-0402-R10J-T.pdf |
|
Bourns | Ind Choke 50uH -30% to 50% 10KHz Ferrite 200mA T R Download PDF datasheet for DR221-513AE.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 560nH 20% 100KHz Powdered Iron 36A T R Download PDF datasheet for HCM1305-R56-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 15% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 2.2A T R Download PDF datasheet for SRR1208-470YL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 5040 T R Download PDF datasheet for SRN5040-150M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Shielded Wirewound 2.2uH 30% 1MHz Ferrite 1.46A 1212 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH3NPN2R2NJ0L.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Multi-Layer 4.7nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for L-07C4N7SV6T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21PG221SN1D.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 360nH 20% 100KHz 31.5A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZERR36M01.pdf |
|
Eaton | Ind Power 270nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1110V1-R27-R.pdf |