| Part Number | PE-53116NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 879850 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Toroid 220uH 20% 3A RDL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-53116NL |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-53116NL |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Technology | Toroid |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Lead Style | Radial |
| Package/Case | 33.15 X 17.91 X 35.56 |
| Product Dimensions | 33.15 x 17.91 x 35.56 mm |
| Product Depth | 17.91 mm |
| Product Height | 35.56 mm |
| Product Length | 33.15 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-53116NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Wirewound 470uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 500mA RDL Bag Download PDF datasheet for RLB0914-471KL.pdf |
|
Laird | FIXED INDUCTORS 10UH 20% -40C +125C - |
|
Bourns | Ind Common Mode Toroid 1mH 1KHz 4.8A Pin Download PDF datasheet for 8103-RC.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Toroid 180uH 15% 1KHz 4.6A RDL Download PDF datasheet for 2200HT-181-H-RC.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 1.5mH 10% 10KHz 130mA RDL Download PDF datasheet for ELC06D152E.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 68uH 10% 10KHz Ferrite 1A RDL Download PDF datasheet for ELC08D680E.pdf |
|
Vishay | Ind Molded 47uH 10% 2.5MHz 45Q-Factor Ferrite 110mA AXL Bulk Download PDF datasheet for MS75085-3BH.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke 1uH 10% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 10A RDL Bag Download PDF datasheet for RL622-1R0K-RC.pdf |
|
Laird | Ind 220Ohm 100MHz 5A AXL T R Download PDF datasheet for 28L0138-70R-10.pdf |
|
Laird | INDUCTORS, COILS, CHOKES Download PDF datasheet for TYS50202R2N-10.pdf |