| Part Number | PE-53117NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 251080 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Toroid 330uH 20% 3A RDL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-53117NL |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-53117NL |
|---|---|
| Lead Style | Radial |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Package/Case | 33.15 X 17.91 X 35.56 |
| Product Dimensions | 33.15 x 17.91 x 35.56 mm |
| Rad Hard | No |
| Technology | Toroid |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 17.91 mm |
| Product Height | 35.56 mm |
| Product Length | 33.15 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-53117NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Power 145uH 20% 1.7A RDL Download PDF datasheet for PE-52645NL.pdf |
|
Laird | Ind Common Mode Choke 240Ohm 4MHz 20A Pin Bulk Download PDF datasheet for CM5740Z241B-10.pdf |
|
Vishay | Ind Molded 2.2mH 10% 250KHz 70Q-Factor Iron 66mA AXL Bulk Download PDF datasheet for IM08BH222K.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 10uH 20% 10KHz Ferrite 2.8A RDL Download PDF datasheet for ELC08D100E.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR 6.8UH Download PDF datasheet for MPI4020V2-6R8-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Toroid 94.1uH 20% 2.6A RDL Download PDF datasheet for PE-92102KNL.pdf |
|
TDK | Ind Power Line Choke 6.8mH -30% to 50% 10KHz Ferrite 3.2A Pin Box Download PDF datasheet for B82734R2322B30.pdf |
|
Pulse | Ind Power Toroid 220uH 20% 3A RDL Download PDF datasheet for PE-53116NL.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Wirewound 220uH 10% 10KHz Ferrite 580mA RDL Download PDF datasheet for ELC09D221F.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind General Purpose 820uF 10% 796KHz 30Q-Factor 380mA Radial T R Download PDF datasheet for LHLC08TB821K.pdf |