| Part Number | PE-92408NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 293290 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Toroid 90.7uH 20% 3.6A RDL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-92408NL |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-92408NL |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Lead Style | Radial |
| Type | Power |
| Technology | Toroid |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 26.67 |
| Product Diameter | 26.67 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-92408NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind Power 2.2mH 5% 250KHz 70Q-Factor Iron 66mA AXL Download PDF datasheet for IM08ER222J.pdf |
|
TDK | Ind RF Choke Bobbin Core 10uH 10% 55Q-Factor Ferrite 410mA AXL T R Download PDF datasheet for B82141-A1103-K.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 220uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 700mA RDL Bag Download PDF datasheet for RLB0914-221KL.pdf |
|
TDK | Ind Power Line Choke 3.9mH 30% 10KHz Ferrite 8A Pin Blister Tray Download PDF datasheet for B82725A2802N20.pdf |
|
Laird | INDUCTORS, COILS, CHOKES Download PDF datasheet for TYS6045331M-10.pdf |
|
Sumida | Ind Power Unshielded Wirewound 68uH 10% 1KHz Ferrite 2.1A Pin Box Download PDF datasheet for RCH110NP-680K.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 680uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 250mA RDL Bag Download PDF datasheet for RLB0912-681KL.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke Bobbin Core 47uH 5% 2.52MHz 45Q-Factor Ferrite 340mA AXL T R Download PDF datasheet for 77F470J-TR-RC.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Wirewound 47uH 10% 10KHz Ferrite 1.2A RDL Download PDF datasheet for ELC09D470F.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1mH 10% 1KHz 55Q-Factor Ferrite 200mA RDL Bag Download PDF datasheet for RLB0912-102KL.pdf |