| Part Number | 5800-220-RC |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 136360 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current RF Choke Bobbin Core 22uH 10% 1KHz Ferrite 1.28A AXL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 5800-220-RC |
| Datasheet download |
| Part Number | 5800-220-RC |
|---|---|
| Test Frequency | 1 kHz |
| Tolerance | 10 % |
| Core Material | Ferrite |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 17.78 mm |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Package/Case | 6.99 X 17.78 |
| Type | High Current RF Choke |
| Technology | Bobbin Core |
| Lead Style | Axial |
| Product Diameter | 6.99 mm |
| Product Length | 17.78 mm |
| Replacement Part Number | PART-5800-220-RC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Ind Choke 100uH 10% 1KHz 580mA RDL Download PDF datasheet for #822LY-101K.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Wirewound 1.2mH 10% 10KHz Ferrite 230mA RDL Download PDF datasheet for ELC09D122F.pdf |
|
Sumida | Ind Power Unshielded Wirewound 68uH 10% 1KHz Ferrite 2.1A Pin Box Download PDF datasheet for RCH110NP-680K.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 680uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 250mA RDL Bag Download PDF datasheet for RLB0912-681KL.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke Wirewound 7.5mH 5% 250KHz 49Q-Factor Iron 41mA AXL Download PDF datasheet for 70F753AI-RC.pdf |
|
Bourns | Ind High Current RF Choke Bobbin Core 330uH 10% 1KHz Ferrite 1.6A AXL Download PDF datasheet for 5900-331-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Choke Toroid 2.55mH 15% 1KHz Ferrite 2A Pin Download PDF datasheet for 7109-RC.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke Bobbin Core 33uH 10% 1KHz Ferrite 910mA AXL Bag Download PDF datasheet for 5300-19-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Toroid 8mH 1KHz 5.6A Pin Download PDF datasheet for 8112-RC.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Toroid 120uH 15% 1KHz 4.1A RDL Download PDF datasheet for 2100LL-121H-RC.pdf |