| Part Number | PG0083.332NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 346920 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 3.3uH 25% 100KHz 5.5A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PG0083.332NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PG0083.332NLT |
|---|---|
| Inductance | |
| Max Processing Temp | 245 |
| Maximum DC Current | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Core Material | |
| Minimum Quality Factor | |
| Maximum DC Resistance | |
| Impedance | |
| Tolerance | 25 % |
| Operating Temperature | -40 to 95 °C |
| Technology | Wirewound |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Package/Case | 6.8 X 6.8 X 4 |
| Product Dimensions | 6.8 x 6.8 x 4 mm |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 6.8 mm |
| Product Height | 4 mm |
| Product Length | 6.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-PG0083.332NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NIC Components | Ind Chip Multi-Layer 22nH 5% 100MHz 8Q-Factor 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for NML04J22NTRF.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 1.8nH, \u00b10.2nH, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q1N8CT02.pdf |
|
Eaton | Ind Power 220nH 10% 100KHz Ferrite 79A T R Download PDF datasheet for FP1008R1-R220-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 3.75A 1616 T R Download PDF datasheet for IHLP1616BZER1R0M01.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.85A T R Download PDF datasheet for B82477D4473M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 1uH 30% 10KHz Ferrite 5A T R Download PDF datasheet for SRR6040A-1R0Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 6.8uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 1.41A T R Download PDF datasheet for SDR0403-6R8ML.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 100Ohm 100MHz 10A 3312 T R Download PDF datasheet for HI3312X101R-10.pdf |
|
Pulse | INDUCTOR 10.4*8*7.5M NPB - |
|
Bourns | Ind Chip Wirewound 47nH 5% 200MHz 35Q-Factor Alumina 600mA 0603 T R Download PDF datasheet for CW160808-47NJ.pdf |