| Part Number | SRP4012TA-R47M |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 895320 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz Carbonyl Powder 6A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SRP4012TA-R47M |
| Datasheet download |
| Part Number | SRP4012TA-R47M |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Core Material | Carbonyl Powder |
| Package/Case | 4.45 X 4.06 X 1 |
| Type | Power |
| Max Processing Temp | 260 |
| Technology | Wirewound |
| Supplier Package | SMD |
| Pin Count | 2 |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| MSL Level | 1 |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Product Dimensions | 4.45 x 4.06 x 1 |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 4.06 mm |
| Product Height | 1 mm |
| Product Length | 4.45 mm |
| Replacement Part Number | PART-SRP4012TA-R47M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 3.3A 2020 Carrier T R Download PDF datasheet for CDPH4D19FNP-4R7MC.pdf |
|
NIC Components | Ind High Current Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0805 T R Download PDF datasheet for NCB-H0805A601TR150F.pdf |
|
Abracon | 2.0*1.6*0.9 MM, SAW FILTER Download PDF datasheet for AFS20A20-1227.60-T3.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 210mA T R Download PDF datasheet for SDR0604-471KL.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 100nH 15% 100KHz 19A T R Download PDF datasheet for FP3-R10-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 15uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 920mA T R Download PDF datasheet for SDR0403-150ML.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 11Ohm 100MHz 1.5A 0805 T R Download PDF datasheet for MI0805K110R-10.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz Ferrite 3.9A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH127 LDNP-330MC.pdf |
|
TDK | Ind Transponder Coil Chip 4.75uH 4.75uH 7.2uH 3% 125KHz 23.5 24.5 19.5Q-Factor Ferrite T R - |
|
TAIYO YUDEN | FERRITE BEAD, MULTILAYER CHIP, 0805, 600 OHMS 25%, T&R Download PDF datasheet for BK2125HM601-T.pdf |