| Part Number | ELL4LG101MA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 867990 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 260mA 1515 Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELL4LG101MA |
| Datasheet download |
| Part Number | ELL4LG101MA |
|---|---|
| Product Dimensions | 4 x 4 x 1.8 mm |
| Package/Case | 1515 |
| Lead Finish | Tin |
| Protection Style | Shielded |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 4 mm |
| Product Height | 1.8 mm |
| Product Length | 4 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELL4LG101MA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 4A T R Download PDF datasheet for SRP4020TA-2R2M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 18uH 20% 100KHz 4A T R Download PDF datasheet for P1173.183NLT.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 4.1A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020BZER3R3M11.pdf |
|
Eaton | Ind Power Metal Foil 6uH 20% 300KHz Ferrite 33.8A Bulk Download PDF datasheet for HC3-6R0-R.pdf |
|
Sumida | CRH0530CDMCCDS-1R0MC FIXED IND. 1UH 20% Download PDF datasheet for 0530CDMCCDS-1R0MC.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 330Ohm 25% 100MHz Ferrite 400mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18BB331SN1D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.04A Embossed T R Download PDF datasheet for LM NRS3015T 4R7MNGH.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 100uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 60mA 1210 T R Download PDF datasheet for CM322522-101KL.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 360nH 20% 100KHz Powdered Iron 30A T R Download PDF datasheet for HCM1104-R36-R.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 2.7uH 25% 100KHz Ferrite 3.7A Carrier T R Download PDF datasheet for CDR7D28MNNP-2R7NC.pdf |