B540C-13-93-F Diodes Incorporated
B540C-13-93-F Images
Please contact us for more photos of B540C-13-93-F
Part Number B540C-13-93-F
Manufacturer Diodes Incorporated
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description 5.0A SURFACE MOUNT SCHOTTKY BARRIER RECT
Category Discrete Semiconductor
Family Diode
ROHS Compliant Yes
MSL Level B540C-13-93-F
Datasheet download B540C-13-93-F.pdf
Request Quotation for B540C-13-93-F
B540C-13-93-F Specifications
Part Number B540C-13-93-F
Replacement Part Number PART-B540C-13-93-F
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for B540C-13-93-F
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
BAT 17 E6327
Infineon
Diode Schottky 4V 0.13A 3-Pin SOT-23 T R
Download PDF datasheet for BAT 17 E6327.pdf
TDZ15J,115
Nexperia
Diode Zener Single 15V 2% 500mW 2-Pin SOD-323F T R