DB2J31000L Panasonic
DB2J31000L Images
Please contact us for more photos of DB2J31000L
Part Number DB2J31000L
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Switching 30V 0.2A 2-Pin SC-90A Embossed T R
Category Discrete Semiconductor
Family Diode
ROHS Compliant Yes
MSL Level DB2J31000L
Datasheet download DB2J31000L.pdf
Request Quotation for DB2J31000L
DB2J31000L Specifications
Part Number DB2J31000L
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.7 x 1.25 x 0.7
Type Switching Diode
Screening Level Industrial
MSL Level 1
Peak Non-Repetitive Surge Current 1 A
Peak Forward Voltage 0.47@200mA V
Peak Reverse Recovery Time 16 ns
Peak Reverse Repetitive Voltage 30 V
Peak Reverse Current 200 uA
Rad Hard No
Peak Average Forward Current 0.2 A
Configuration Single
Operating Temperature -40 to 85 °C
Pin Count 2
Supplier Package SC-90A
Package 2SC-90A
Replacement Part Number PART-DB2J31000L
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for DB2J31000L
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
BAV99 8,215
Nexperia
Diode Switching 100V 0.215A 3-Pin TO-236AB T R