RB520CS30L,315 Nexperia
RB520CS30L,315 Images
Please contact us for more photos of RB520CS30L,315
Part Number RB520CS30L,315
Manufacturer Nexperia
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Schottky 30V 0.1A 2-Pin SOD-882 T R
Category Discrete Semiconductor
Family Diode
ROHS Compliant Yes
MSL Level RB520CS30L,315
Datasheet download RB520CS30L,315.pdf
Request Quotation for RB520CS30L,315
RB520CS30L,315 Specifications
Part Number RB520CS30L,315
Peak Average Forward Current 0.1 A
Operating Temperature -65 to 150 °C
Peak Reverse Repetitive Voltage 30 V
Supplier Package SOD-882
Type Schottky Diode
Max Processing Temp 260
Peak Non-Repetitive Surge Current 3 A
Pin Count 2
Configuration Single
Peak Forward Voltage [email protected] V
Peak Reverse Current 0.5@10V uA
Rad Hard No
Product Dimensions 1.02 x 0.62 x 0.47 mm