RSX101VYM30FHTR ROHM
RSX101VYM30FHTR Images
Please contact us for more photos of RSX101VYM30FHTR
Part Number RSX101VYM30FHTR
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Schottky 30V 1A 2-Pin SC-108B Emboss T R
Category Discrete Semiconductor
Family Diode
ROHS Compliant Yes
MSL Level RSX101VYM30FHTR
Datasheet download RSX101VYM30FHTR.pdf
Request Quotation for RSX101VYM30FHTR
RSX101VYM30FHTR Specifications
Part Number RSX101VYM30FHTR
Pin Count 2
Peak Reverse Repetitive Voltage 30
Peak Average Forward Current 1@Tc=100C
Peak Reverse Current 200@30V
Operating Temperature -40 to 150 °C
Screening Level Automotive
Peak Forward Voltage 0.47@1A