SDM10K45-7-F Diodes Incorporated
SDM10K45-7-F Images
Please contact us for more photos of SDM10K45-7-F
Part Number SDM10K45-7-F
Manufacturer Diodes Incorporated
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Schottky 45V 0.1A 2-Pin SOD-323 T R
Category Discrete Semiconductor
Family Diode
ROHS Compliant Yes
MSL Level SDM10K45-7-F
Datasheet download SDM10K45-7-F.pdf
Request Quotation for SDM10K45-7-F
SDM10K45-7-F Specifications
Part Number SDM10K45-7-F
Peak Reverse Current 1@10V uA
Peak Average Forward Current 0.1 A
Configuration Single
Type Schottky Diode
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -40 to 125 °C
Pin Count 2
Product Dimensions 1.8 x 1.4 x 1 mm
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Peak Forward Voltage [email protected] V
Peak Reverse Repetitive Voltage 45 V
MSL Level 1
Peak Non-Repetitive Surge Current 1 A