ESR03EZPF4R30 ROHM
ESR03EZPF4R30 Images
Please contact us for more photos of ESR03EZPF4R30
Part Number ESR03EZPF4R30
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res 0603 4.3 Ohm 1% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR03EZPF4R30
Datasheet download ESR03EZPF4R30.pdf
Request Quotation for ESR03EZPF4R30
ESR03EZPF4R30 Specifications
Part Number ESR03EZPF4R30
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Tolerance 1 %
Maximum Processing Temperature 260 °C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 4.3 Ohm
Lead Finish Tin Over Nickel
Type Thick Film
Failure Rate
Military Standard
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Supplier Package 0603
Package Type SMD
Rad Hard No
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm