ESR03EZPJ100 ROHM
ESR03EZPJ100 Images
Please contact us for more photos of ESR03EZPJ100
Part Number ESR03EZPJ100
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res 0603 10 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR03EZPJ100
Datasheet download ESR03EZPJ100.pdf
Request Quotation for ESR03EZPJ100
ESR03EZPJ100 Specifications
Part Number ESR03EZPJ100
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Military Standard
Failure Rate
Package Type SMD
Type Thick Film
Resistance Value 10 Ohm
Tolerance 5 %
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Rad Hard No
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm