ESR03EZPJ221 ROHM
ESR03EZPJ221 Images
Please contact us for more photos of ESR03EZPJ221
Part Number ESR03EZPJ221
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 220 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR03EZPJ221
Datasheet download ESR03EZPJ221.pdf
Request Quotation for ESR03EZPJ221
ESR03EZPJ221 Specifications
Part Number ESR03EZPJ221
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 220 Ohm
Package Type SMD
Type Thick Film
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Pin Count 2
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Supplier Package 0603
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm