ESR10EZPF1R00 ROHM
ESR10EZPF1R00 Images
Please contact us for more photos of ESR10EZPF1R00
Part Number ESR10EZPF1R00
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1 Ohm 1% 2 5W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR10EZPF1R00
Datasheet download ESR10EZPF1R00.pdf
Request Quotation for ESR10EZPF1R00
ESR10EZPF1R00 Specifications
Part Number ESR10EZPF1R00
Military Standard
Failure Rate
Type Thick Film
Resistance Value 1 Ohm
Rad Hard No
Pin Count 2
Supplier Package 0805
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Package Type SMD
Termination Style Wraparound
Case Size 0805
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.4 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm