ERJXGNF2003Y Panasonic
ERJXGNF2003Y Images
Please contact us for more photos of ERJXGNF2003Y
Part Number ERJXGNF2003Y
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 01005 200K Ohm \u00b11% 31 1000W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJXGNF2003Y
Datasheet download ERJXGNF2003Y.pdf
Request Quotation for ERJXGNF2003Y
ERJXGNF2003Y Specifications
Part Number ERJXGNF2003Y
Type Thick Film
Termination Style Wraparound
Resistance Value 200 kOhm
Pin Count 2
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 31|1000 W
Case Style Molded
Tolerance ±1 %
Rad Hard No
Package Dimensions 0.4 x 0.2 x 0.13 mm
Supplier Package 01005
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Size 01005
Product Depth 0.2 mm
Product Height 0.13 mm
Product Length 0.4 mm