KTR10EZPJ514 ROHM
KTR10EZPJ514 Images
Please contact us for more photos of KTR10EZPJ514
Part Number KTR10EZPJ514
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res 0805 510K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level KTR10EZPJ514
Datasheet download KTR10EZPJ514.pdf
Request Quotation for KTR10EZPJ514
KTR10EZPJ514 Specifications
Part Number KTR10EZPJ514
Package Type
Military Standard
Failure Rate
Maximum Processing Temperature 260 °C
Resistance Value 510 kOhm
Type Thick Film
Pin Count 2
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Supplier Package 0805
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Case Size 0805
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm