TNPW060378K7BEEA Vishay
TNPW060378K7BEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW060378K7BEEA
Part Number TNPW060378K7BEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 78.7K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW060378K7BEEA
Datasheet download TNPW060378K7BEEA.pdf
Request Quotation for TNPW060378K7BEEA
TNPW060378K7BEEA Specifications
Part Number TNPW060378K7BEEA
Military Standard
Failure Rate
Tolerance 0.1 %
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Resistance Value 78.7 kOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Type Thin Film
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Case Size 0603
Package Type SMD
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm