MCR18EZHJ225 ROHM
MCR18EZHJ225 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZHJ225
Part Number MCR18EZHJ225
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 2.2M Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZHJ225
Datasheet download MCR18EZHJ225.pdf
Request Quotation for MCR18EZHJ225
MCR18EZHJ225 Specifications
Part Number MCR18EZHJ225
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Resistance Value 2.2 MOhm
Type Thick Film
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Supplier Package 1206
Tolerance 5 %
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm