KTR18EZPF2004 ROHM
KTR18EZPF2004 Images
Please contact us for more photos of KTR18EZPF2004
Part Number KTR18EZPF2004
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 2M Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level KTR18EZPF2004
Datasheet download KTR18EZPF2004.pdf
Request Quotation for KTR18EZPF2004
KTR18EZPF2004 Specifications
Part Number KTR18EZPF2004
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Power Rating 0.25 W
Tolerance 1 %
Package Type
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 2 MOhm
Type Thick Film
Rad Hard No
Pin Count 2
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55
Case Style Molded
Supplier Package 1206
Max Processing Temp 260
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm