MCR10EZPF3003 ROHM
MCR10EZPF3003 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPF3003
Part Number MCR10EZPF3003
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CHIP RESISTOR 0805 300K OHM 1%
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPF3003
Datasheet download MCR10EZPF3003.pdf
Request Quotation for MCR10EZPF3003
MCR10EZPF3003 Specifications
Part Number MCR10EZPF3003
Mounting Surface Mount
Packaging Paper Tape and Reel
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Case Size 0805
Lead Free Yes
Operating Temperature -55 to 155 °C
Termination Style Wraparound
Military Standard
Failure Rate
Family MCR
Type Thick Film
Resistance Value 300 kOhm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm