P-1206D1003DST1 Vishay
P-1206D1003DST1 Images
Please contact us for more photos of P-1206D1003DST1
Part Number P-1206D1003DST1
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 100K Ohm 0.5% 2 5W \u00b115ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level P-1206D1003DST1
Datasheet download P-1206D1003DST1.pdf
Request Quotation for P-1206D1003DST1
P-1206D1003DST1 Specifications
Part Number P-1206D1003DST1
Rad Hard No
Resistance Value 100 kOhm
Case Size 1206
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.4 W
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±15 ppm/°C
Tolerance 0.5 %
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 3.2 mm