PTN1206H22R0BST1 Vishay
PTN1206H22R0BST1 Images
Please contact us for more photos of PTN1206H22R0BST1
Part Number PTN1206H22R0BST1
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 22 Ohm 0.1% 2 5W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level PTN1206H22R0BST1
Datasheet download PTN1206H22R0BST1.pdf
Request Quotation for PTN1206H22R0BST1
PTN1206H22R0BST1 Specifications
Part Number PTN1206H22R0BST1
Resistance Value 22 Ohm
Package Type SMD
Termination Style Wraparound
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.84(Max)
Pin Count 2
Mounting Surface Mount
Tolerance 0.1 %
Max Processing Temp 260
Supplier Package 1206
Type Thin Film
Rad Hard No
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Case Size 1206
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Power Rating 0.4 W
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 3.2 mm