MCR006YRTF6191 ROHM
MCR006YRTF6191 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTF6191
Part Number MCR006YRTF6191
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 6.19K Ohm 1% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTF6191
Datasheet download MCR006YRTF6191.pdf
Request Quotation for MCR006YRTF6191
MCR006YRTF6191 Specifications
Part Number MCR006YRTF6191
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Resistance Value 6.19 kOhm
Lead Finish Tin Over Nickel
Maximum Processing Temperature 260 °C
Supplier Package 0201
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package Type SMD
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm