ERJ6GEYJ100V Panasonic
ERJ6GEYJ100V Images
Please contact us for more photos of ERJ6GEYJ100V
Part Number ERJ6GEYJ100V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 10 Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6GEYJ100V
Datasheet download ERJ6GEYJ100V.pdf
Request Quotation for ERJ6GEYJ100V
ERJ6GEYJ100V Specifications
Part Number ERJ6GEYJ100V
Resistance Value 10 Ohm
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Type Thick Film
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Case Size 0805
Package Type SMD
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm