MCR18EZPF1000 ROHM
MCR18EZPF1000 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPF1000
Part Number MCR18EZPF1000
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPF1000
Datasheet download MCR18EZPF1000.pdf
Request Quotation for MCR18EZPF1000
MCR18EZPF1000 Specifications
Part Number MCR18EZPF1000
Rad Hard No
Case Style Molded
Resistance Value 100 Ohm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Case Size 1206
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm