CRCW0805120KJNEA Vishay
CRCW0805120KJNEA Images
Please contact us for more photos of CRCW0805120KJNEA
Part Number CRCW0805120KJNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 120K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0805120KJNEA
Datasheet download CRCW0805120KJNEA.pdf
Request Quotation for CRCW0805120KJNEA
CRCW0805120KJNEA Specifications
Part Number CRCW0805120KJNEA
Mounting Surface Mount
Resistance Value 120 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0805
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm