MCS04020D1472BE100 Vishay
MCS04020D1472BE100 Images
Please contact us for more photos of MCS04020D1472BE100
Part Number MCS04020D1472BE100
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 14.7K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCS04020D1472BE100
Datasheet download MCS04020D1472BE100.pdf
Request Quotation for MCS04020D1472BE100
MCS04020D1472BE100 Specifications
Part Number MCS04020D1472BE100
Tolerance 0.1 %
Resistance Value 14.7 kOhm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.32 mm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Case Style Molded
Case Size 0402
Power Rating 0.0625 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.32 mm
Product Length 1 mm