CRCW06033K90JNEA Vishay
CRCW06033K90JNEA Images
Please contact us for more photos of CRCW06033K90JNEA
Part Number CRCW06033K90JNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 3.9K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06033K90JNEA
Datasheet download CRCW06033K90JNEA.pdf
Request Quotation for CRCW06033K90JNEA
CRCW06033K90JNEA Specifications
Part Number CRCW06033K90JNEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Resistance Value 3.9 kOhm
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm