MMA02040C4702FB300 Vishay
MMA02040C4702FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C4702FB300
Part Number MMA02040C4702FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 47K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C4702FB300
Datasheet download MMA02040C4702FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C4702FB300
MMA02040C4702FB300 Specifications
Part Number MMA02040C4702FB300
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Resistance Value 47 kOhm
Case Size 0204(1406)
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Dimensions 3.6 mm
Rad Hard No
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm