ERJ8ENF1202V Panasonic
ERJ8ENF1202V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF1202V
Part Number ERJ8ENF1202V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 12K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF1202V
Datasheet download ERJ8ENF1202V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF1202V
ERJ8ENF1202V Specifications
Part Number ERJ8ENF1202V
Case Size 1206
Resistance Value 12 kOhm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm