ERJU01J151C Panasonic
ERJU01J151C Images
Please contact us for more photos of ERJU01J151C
Part Number ERJU01J151C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 150 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01J151C
Datasheet download ERJU01J151C.pdf
Request Quotation for ERJU01J151C
ERJU01J151C Specifications
Part Number ERJU01J151C
Termination Style Wraparound
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Pin Count 2
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Resistance Value 150 Ohm
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0201
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Lead Finish Tin
Supplier Package 0201
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm