ERJP08F2493V Panasonic
ERJP08F2493V Images
Please contact us for more photos of ERJP08F2493V
Part Number ERJP08F2493V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 249K Ohm 1% 2 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP08F2493V
Datasheet download ERJP08F2493V.pdf
Request Quotation for ERJP08F2493V
ERJP08F2493V Specifications
Part Number ERJP08F2493V
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.667 W
Pin Count 2
Case Style Molded
Supplier Package 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Resistance Value 249 kOhm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm