CRCW06036R80JNEAC Vishay
CRCW06036R80JNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW06036R80JNEAC
Part Number CRCW06036R80JNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 6.8 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06036R80JNEAC
Datasheet download CRCW06036R80JNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW06036R80JNEAC
CRCW06036R80JNEAC Specifications
Part Number CRCW06036R80JNEAC
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Moisture Sensitivity Level 1
Military Standard
Type Thick Film
Power Rating 1|10 W
Temperature Coefficient 200 ppm/°C
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Failure Rate
Package Type SMD
Resistance Value 6.8 Ohm
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0603
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm