ERJ1TYJ473U Panasonic
ERJ1TYJ473U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TYJ473U
Part Number ERJ1TYJ473U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 47K Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TYJ473U
Datasheet download ERJ1TYJ473U.pdf
Request Quotation for ERJ1TYJ473U
ERJ1TYJ473U Specifications
Part Number ERJ1TYJ473U
Case Size 2512
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Resistance Value 47 kOhm
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm