MCR01MZPF1542 ROHM
MCR01MZPF1542 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF1542
Part Number MCR01MZPF1542
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 15.4K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF1542
Datasheet download MCR01MZPF1542.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF1542
MCR01MZPF1542 Specifications
Part Number MCR01MZPF1542
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 15.4 kOhm
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Style Molded
Pin Count 2
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm