CRCW1210332RFKEA Vishay
CRCW1210332RFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW1210332RFKEA
Part Number CRCW1210332RFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 332 Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW1210332RFKEA
Datasheet download CRCW1210332RFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW1210332RFKEA
CRCW1210332RFKEA Specifications
Part Number CRCW1210332RFKEA
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Case Size 1210
Resistance Value 332 Ohm
Power Rating 0.5 W
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.55 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm