ERJP14J2R2U Panasonic
ERJP14J2R2U Images
Please contact us for more photos of ERJP14J2R2U
Part Number ERJP14J2R2U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 2.2 Ohm 5% 1 2W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP14J2R2U
Datasheet download ERJP14J2R2U.pdf
Request Quotation for ERJP14J2R2U
ERJP14J2R2U Specifications
Part Number ERJP14J2R2U
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.5 W
Resistance Value 2.2 Ohm
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm