ESR01MZPJ101 ROHM
ESR01MZPJ101 Images
Please contact us for more photos of ESR01MZPJ101
Part Number ESR01MZPJ101
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res 0402 100 Ohm 5% 1 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR01MZPJ101
Datasheet download ESR01MZPJ101.pdf
Request Quotation for ESR01MZPJ101
ESR01MZPJ101 Specifications
Part Number ESR01MZPJ101
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 100 Ohm
Package Type SMD
Type Thick Film
Rad Hard No
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm