CRCW1206270RJNEA Vishay
CRCW1206270RJNEA Images
Please contact us for more photos of CRCW1206270RJNEA
Part Number CRCW1206270RJNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 270 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW1206270RJNEA
Datasheet download CRCW1206270RJNEA.pdf
Request Quotation for CRCW1206270RJNEA
CRCW1206270RJNEA Specifications
Part Number CRCW1206270RJNEA
Case Size 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Resistance Value 270 Ohm
MSL Level 1
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm